Technical specification
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Elan 384 Impression |
| Production year | 2007 (0) |
| Cabins | 3 |
| Berths | 6 + 2 |
| Head/Shower | 1 |
| Length | 11.55 m |
| Check-in | Saturday |
| Mainsail type | furling/roll |
| Steering type | |
| Genoa type | furling/roll |
| Beam | 3.91 m |
| Draft | 1.80 m |
| Engine | 1 x 40 hp |
| Fuel tank | 180 l |
| Water tank | 520 l |
Yacht Equipment
| Deck | Anchor |
| Bathing platform | |
| Cockpit table | |
| Cockpit/stern, outside shower | |
| Dinghy | |
| Sprayhood |
| Entertainment | Outdoor speakers |
| Radio CD player |
| Galley | Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery) |
| Oven | |
| Refrigerator | |
| Stove |
| Navigation | Autopilot |
| Bow thruster | |
| GPS chart plotter | |
| GPS chart plotter - cockpit |
| Safety | Safety equipment |
| VHF radio |
| Yacht electrics | Heating |
Download Yacht PDF
May 2026
-
02.05. - 09.05.2026990 € 1.650 € -40%
-
09.05. - 16.05.20261.020 € 1.700 € -40%
-
16.05. - 23.05.20261.073 € 1.650 € -35%
-
23.05. - 30.05.20261.203 € 1.850 € -35%
-
30.05. - 06.06.2026Booked
June 2026
-
06.06. - 13.06.20261.388 € 1.850 € -25%
-
13.06. - 20.06.20261.463 € 1.950 € -25%
-
20.06. - 27.06.20261.600 € 2.000 € -20%
-
27.06. - 04.07.20261.613 € 2.150 € -25%
July 2026
-
04.07. - 11.07.20261.913 € 2.250 € -15%
-
11.07. - 18.07.20261.805 € 1.900 € -5%
-
18.07. - 25.07.2026Booked
-
25.07. - 01.08.20261.955 € 2.300 € -15%
August 2026
-
01.08. - 15.08.2026On option
-
15.08. - 22.08.20261.800 € 2.250 € -20%
-
22.08. - 29.08.2026On option
-
29.08. - 05.09.20261.538 € 2.050 € -25%
September 2026
-
05.09. - 12.09.20261.575 € 2.250 € -30%
-
12.09. - 19.09.2026Booked
-
19.09. - 26.09.20261.440 € 1.800 € -20%
-
26.09. - 03.10.2026Booked
October 2026
-
03.10. - 10.10.2026840 € 1.050 € -20%
-
10.10. - 17.10.2026750 € 1.000 € -25%
-
17.10. - 24.10.2026750 € 1.000 € -25%
-
24.10. - 31.10.2026850 € 1.000 € -15%
-
31.10. - 07.11.2026960 € 1.600 € -40%