Technical specification
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Sun Odyssey 349 |
| Production year | 2022 (0) |
| Cabins | 3 |
| Berths | 6 + 2 |
| Head/Shower | 1 |
| Length | 10.34 m |
| Check-in | Saturday |
| Mainsail type | classic/standard |
| Steering type | |
| Genoa type | classic/standard |
| Beam | 3.44 m |
| Draft | 1.98 m |
| Engine | 1 x 21 hp |
| Fuel tank | 130 l |
| Water tank | 206 l |
Yacht Equipment
| Comfort | Bed linen |
| Blankets | |
| Pillows |
| Deck | Bimini top |
| Bosun's chair (Safe seat) (boatswain's chair) | |
| Cockpit table | |
| Cockpit/stern, outside shower | |
| Dinghy | |
| Electric anchor windlass | |
| Sprayhood |
| Entertainment | Radio CD player |
| Galley | Gas bottles |
| Gas cookers | |
| Hot water | |
| Oven | |
| Refrigerator | |
| Sink |
| Navigation | Autopilot |
| Compass | |
| GPS chart plotter - cockpit | |
| Log, Speed, Depth- echo sounder | |
| Navigation (Nautical) charts and nautical guide | |
| Radar reflector | |
| Wind instrument/Anemometer |
| Safety | Black Water Tank |
| Emergency tiller | |
| Fire extinguisher | |
| First aid kit | |
| Life belts (Safety harness) | |
| Life jackets | |
| VHF radio |
| Yacht electrics | Battery charger |
| Shore power cable |
Download Yacht PDF
May 2026
-
02.05. - 09.05.2026920 € 1.150 € -20%
-
09.05. - 16.05.2026975 € 1.300 € -25%
-
16.05. - 23.05.2026Booked
-
23.05. - 30.05.20261.240 € 1.550 € -20%
-
30.05. - 06.06.20261.463 € 1.950 € -25%
June 2026
-
06.06. - 13.06.20261.463 € 1.950 € -25%
-
13.06. - 20.06.20261.650 € 2.200 € -25%
-
20.06. - 27.06.20261.560 € 2.400 € -35%
-
27.06. - 04.07.20261.645 € 2.350 € -30%
July 2026
-
04.07. - 11.07.20262.040 € 2.400 € -15%
-
11.07. - 18.07.20262.205 € 2.450 € -10%
-
18.07. - 25.07.20262.253 € 2.650 € -15%
-
25.07. - 01.08.20262.253 € 2.650 € -15%
August 2026
-
01.08. - 08.08.20262.280 € 2.850 € -20%
-
08.08. - 15.08.20262.280 € 2.850 € -20%
-
15.08. - 22.08.20261.995 € 2.850 € -30%
-
22.08. - 29.08.20261.853 € 2.850 € -35%
-
29.08. - 05.09.20261.913 € 2.550 € -25%
September 2026
-
05.09. - 12.09.20261.820 € 2.600 € -30%
-
12.09. - 19.09.20261.690 € 2.600 € -35%
-
19.09. - 26.09.20261.560 € 2.600 € -40%
-
26.09. - 03.10.20261.073 € 1.650 € -35%
October 2026
-
03.10. - 10.10.2026960 € 1.600 € -40%
-
10.10. - 17.10.20261.008 € 1.550 € -35%
-
17.10. - 24.10.20261.088 € 1.450 € -25%
-
24.10. - 31.10.20261.088 € 1.450 € -25%
-
31.10. - 07.11.20261.088 € 1.450 € -25%