Technical specification
| Boat Type | Sailing yacht |
| Model | Sun Odyssey 380 |
| Production year | 2024 (0) |
| Cabins | 3 |
| Berths | 6 + 2 |
| Head/Shower | 2 |
| Length | 11.22 m |
| Check-in | Saturday |
| Mainsail type | furling/roll |
| Steering type | 2 Steering Wheels |
| Genoa type | furling/roll |
| Beam | 3.76 m |
| Draft | 1.98 m |
| Engine | 1 x 40 hp |
| Fuel tank | 130 l |
| Water tank | 330 l |
Yacht Equipment
| Comfort | Cockpit cushions |
| Deck | Bathing platform |
| Bilge pump - Mechanic | |
| Bimini top | |
| Cockpit table | |
| Cockpit/stern, outside shower | |
| Sprayhood | |
| Swimming ladder | |
| Teak cockpit |
| Entertainment | FUSION sound system |
| Indoor speakers | |
| Radio, USB, Bluetooth |
| Interior | Electric fans |
| Electric toilet | |
| LED lights | |
| Upholstery |
| Navigation | Autopilot |
| Bow thruster | |
| GPS chart plotter | |
| Raymarine navsystem (Tridata, Echo, Wind) |
| Safety | VHF radio |
| Yacht electrics | Air Conditioning |
| Battery charger | |
| Battery monitor | |
| Heating | |
| Solar panels | |
| USB sockets |
Download Yacht PDF
May 2026
-
02.05. - 09.05.2026990 € 1.650 € -40%
-
09.05. - 16.05.20261.320 € 2.200 € -40%
-
16.05. - 23.05.20261.410 € 2.350 € -40%
-
23.05. - 30.05.2026Booked
-
30.05. - 06.06.20261.788 € 2.750 € -35%
June 2026
-
06.06. - 13.06.2026Booked
-
13.06. - 20.06.2026On option
-
20.06. - 27.06.2026Booked
-
27.06. - 04.07.20262.310 € 3.300 € -30%
July 2026
-
04.07. - 11.07.20262.275 € 3.250 € -30%
-
11.07. - 18.07.2026Booked
-
18.07. - 25.07.20262.588 € 3.450 € -25%
-
25.07. - 01.08.2026Booked
August 2026
-
01.08. - 15.08.2026Booked
-
15.08. - 22.08.20262.438 € 3.250 € -25%
-
22.08. - 29.08.20262.275 € 3.250 € -30%
-
29.08. - 05.09.2026Booked
September 2026
-
05.09. - 12.09.20262.520 € 3.150 € -20%
-
12.09. - 19.09.20262.250 € 3.000 € -25%
-
19.09. - 26.09.20261.690 € 2.600 € -35%
-
26.09. - 03.10.20261.470 € 2.100 € -30%
October 2026
-
03.10. - 10.10.20261.080 € 1.800 € -40%
-
10.10. - 17.10.2026990 € 1.650 € -40%
-
17.10. - 24.10.2026900 € 1.500 € -40%
-
24.10. - 31.10.2026930 € 1.550 € -40%
-
31.10. - 07.11.2026930 € 1.550 € -40%