Technical specification
| Boat Type | Motor boat |
| Model | Swift Trawler 35 |
| Production year | 2024 (0) |
| Cabins | 2 |
| Berths | 4 + 2 |
| Head/Shower | 2 |
| Length | 11.29 m |
| Check-in | Saturday |
| Mainsail type | |
| Steering type | |
| Genoa type | |
| Beam | 3.96 m |
| Draft | 1.00 m |
| Engine | 1 x 425 hp |
| Fuel tank | 800 l |
| Water tank | 300 l |
Yacht Equipment
| Deck | Bimini top |
| Dinghy | |
| Electric anchor windlass | |
| Lowerable cockpit table | |
| Swimming ladder |
| Entertainment | Outdoor speakers |
| Radio CD player |
| Galley | Coffee machine |
| Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery) | |
| Oven | |
| Pressurized water system | |
| Refrigerator | |
| Water pump |
| Navigation | Bow thruster |
| GPS chart plotter | |
| Harbour guides | |
| Nautical charts | |
| Radar | |
| Stern thruster |
| Safety | Search light |
| VHF radio |
| Yacht electrics | Air Conditioning |
| Bilge pump - Electric | |
| Generator | |
| Shore power cable | |
| Water heater |
Download Yacht PDF
May 2026
-
23.05. - 30.05.2026Booked
-
30.05. - 06.06.2026Booked
June 2026
-
06.06. - 20.06.2026Booked
-
20.06. - 27.06.2026Booked
-
27.06. - 04.07.20264.000 € 5.000 € -20%
July 2026
-
04.07. - 11.07.20264.320 € 5.400 € -20%
-
11.07. - 18.07.2026Booked
-
18.07. - 25.07.20264.400 € 5.500 € -20%
-
25.07. - 01.08.20264.640 € 5.800 € -20%
August 2026
-
01.08. - 08.08.20264.640 € 5.800 € -20%
-
08.08. - 15.08.20264.640 € 5.800 € -20%
-
15.08. - 22.08.2026Booked
-
22.08. - 29.08.20264.320 € 5.400 € -20%
-
29.08. - 05.09.20263.840 € 4.800 € -20%
September 2026
-
05.09. - 12.09.20263.840 € 4.800 € -20%
-
12.09. - 19.09.20263.840 € 4.800 € -20%
-
19.09. - 26.09.20263.600 € 4.500 € -20%
-
26.09. - 03.10.20263.600 € 4.500 € -20%
October 2026
-
03.10. - 10.10.20263.200 € 4.000 € -20%
-
10.10. - 17.10.20262.800 € 3.500 € -20%
-
17.10. - 24.10.20262.800 € 3.500 € -20%
-
24.10. - 31.10.20262.800 € 3.500 € -20%