Technical specification
| Boat Type | Motor boat |
| Model | Adria Mare 38 |
| Production year | 2021 (0) |
| Cabins | 2 |
| Berths | 4 |
| Head/Shower | 2 |
| Length | 11.95 m |
| Check-in | Saturday |
| Mainsail type | |
| Steering type | |
| Genoa type | |
| Beam | 3.50 m |
| Draft | 0.95 m |
| Engine | 1 x 350 hp |
| Fuel tank | 0 l |
| Water tank | 0 l |
Yacht Equipment
| Deck | Anchor |
| Boat hook | |
| Cockpit table | |
| Cockpit/stern, outside shower | |
| Electric anchor windlass | |
| Fenders | |
| Mooring ropes | |
| Oil filter | |
| Plastic bucket | |
| Round/globular fender |
| Entertainment | LCD TV |
| Galley | Gas bottles |
| Interior | Bilge pump handle |
| Yacht documents |
| Navigation | Binoculars |
| Bow thruster | |
| Divider, nautic chart | |
| GPS | |
| GPS chart plotter | |
| Hand bearing compass | |
| Harbour guides | |
| List of lights | |
| Nautical charts | |
| Triangles | |
| Wind/speed/depth instruments |
| Safety | Emergency tiller |
| First aid kit | |
| Flashlight | |
| Fog horn | |
| Horseshoe lifebuoy | |
| Life jackets | |
| Set of tools | |
| Signal rockets and torches | |
| VHF radio |
| Sails | Rodkick |
| Yacht electrics | Heating |
| Shore power cable | |
| Shore power connection |
Download Yacht PDF
May 2026
-
27.05. - 31.05.2026On option
June 2026
-
06.06. - 13.06.20261.904 € 2.240 € -15%
-
13.06. - 20.06.20261.964 € 2.310 € -15%
-
20.06. - 27.06.20261.989 € 2.340 € -15%
-
27.06. - 04.07.20262.023 € 2.380 € -15%
July 2026
-
04.07. - 11.07.20262.108 € 2.480 € -15%
-
11.07. - 18.07.20262.142 € 2.520 € -15%
-
18.07. - 25.07.20262.202 € 2.590 € -15%
-
25.07. - 01.08.20262.321 € 2.730 € -15%
August 2026
-
01.08. - 08.08.2026Booked
-
08.08. - 15.08.2026Booked
-
15.08. - 22.08.20262.202 € 2.590 € -15%
-
22.08. - 29.08.20262.142 € 2.520 € -15%
-
29.08. - 05.09.2026Booked
September 2026
-
05.09. - 12.09.20261.964 € 2.310 € -15%
-
12.09. - 19.09.20261.904 € 2.240 € -15%
-
19.09. - 26.09.20261.785 € 2.100 € -15%
-
26.09. - 03.10.20261.607 € 1.890 € -15%
October 2026
-
03.10. - 10.10.20261.547 € 1.820 € -15%
-
10.10. - 17.10.20261.488 € 1.750 € -15%
-
17.10. - 24.10.20261.488 € 1.750 € -15%
-
24.10. - 31.10.20261.488 € 1.750 € -15%
-
31.10. - 07.11.20261.488 € 1.750 € -15%