Technical specification
| Boat Type | Motor boat |
| Model | Greenline 40 |
| Production year | 2025 (0) |
| Cabins | 2 |
| Berths | 4 + 2 |
| Head/Shower | 1 |
| Length | 11.99 m |
| Check-in | Saturday |
| Mainsail type | |
| Steering type | |
| Genoa type | |
| Beam | 4.25 m |
| Draft | 0.85 m |
| Engine | 2 x 250 hp |
| Fuel tank | 0 l |
| Water tank | 0 l |
Yacht Equipment
| Additional | Grey Water Tank |
| Comfort | Sundeck cushions |
| Deck | Fenders |
| Mooring ropes | |
| Sun deck | |
| Sun roof | |
| Water hose |
| Entertainment | Fusion radio |
| Indoor speakers | |
| LCD TV | |
| Outdoor speakers | |
| TV antenna | |
| Underwater lights | |
| USB, AUX Input |
| Galley | Dishwasher |
| Kitchen utensils (Galley equipment, cutlery) | |
| Microwave | |
| Refrigerator | |
| Stove |
| Interior | Ambiental lighting |
| Roller blinds | |
| Upholstery |
| Navigation | Autopilot |
| Bow thruster | |
| GPS chart plotter | |
| Radar | |
| Stern thruster |
| Safety | Search light |
| VHF radio |
| Yacht electrics | Air Conditioning |
| Alternator | |
| Fish finder | |
| Inverter | |
| Service batteries | |
| Solar panels |
Download Yacht PDF
June 2026
-
06.06. - 13.06.20267.200 € 9.000 € -20%
-
13.06. - 20.06.20267.200 € 9.000 € -20%
-
20.06. - 27.06.20266.300 € 9.000 € -30%
-
27.06. - 04.07.2026Booked
July 2026
-
04.07. - 11.07.20268.775 € 9.750 € -10%
-
11.07. - 18.07.20268.415 € 9.900 € -15%
-
18.07. - 25.07.2026Booked
-
25.07. - 01.08.2026Booked
August 2026
-
01.08. - 08.08.20267.913 € 10.550 € -25%
-
08.08. - 15.08.20268.440 € 10.550 € -20%
-
15.08. - 22.08.20266.270 € 10.450 € -40%
-
22.08. - 29.08.20266.793 € 10.450 € -35%
-
29.08. - 05.09.20267.523 € 8.850 € -15%
September 2026
-
05.09. - 12.09.2026Booked
-
12.09. - 19.09.20266.533 € 10.050 € -35%
-
19.09. - 26.09.20266.533 € 10.050 € -35%
-
26.09. - 03.10.20266.300 € 9.000 € -30%
October 2026
-
03.10. - 10.10.20265.370 € 8.950 € -40%
-
10.10. - 17.10.20265.370 € 8.950 € -40%
-
17.10. - 24.10.20265.370 € 8.950 € -40%
-
24.10. - 31.10.20265.370 € 8.950 € -40%
-
31.10. - 07.11.20265.370 € 8.950 € -40%